Paieška

 
Geriausiai tinka 1024x768 ir IE 6.0
 

Kadruotės

Kadruotės turi daug bendro su komiksais, todėl supažindinsiu Jus su kadruotėmis.

Kadruotės (angliškai - storyboard) yra komiksinių stripų pavidalo vizualus scenarijus. Kuriant filmą, serialą ar reklamą – iš pradžių būna parašomas scenarijus, iš kurio yra kuriamos kadruotės – kurios parodo, kaip ir kas vyksta, kur turi stovėti kamera, kokiu kampu vienas į kitą pasisukę veikėjai, kaip juda šalia esantys objektai (pvz.: automobiliai, praskrendantys paukščiai ir pan.). Nes tai padeda režisieriui ir operatoriui geriau žinoti kur turės stovėti kamera, ir kokiu kampu turi kristi apšvietimas, kad geriau nufilmuotų sumanytą sceną. Kadruotės daug geriau padeda įsivaizduoti būsimą filmą, nes piešinys leidžia geriau „matyti“ (įsivaizduoti) bendrą vaizdą nei plikas tekstas be iliustracijų.

"Cast Away" kadruotės
Kadruotes naudoja bene kiekvienas didesnis kino, televizijos, reklamos ar kompiuterinių žaidimų projektas. O ir verslo prezentacijos yra ne kas kita, kaip judančios, animuotos ir kartais garsais bei muzika pagyvintos kadruotės (pvz.: naudojant programą Microsoft Powerpoint). Net komiksus piešiantys dailininkai iš pradžių nusipiešia šabloną bei eskizus būsimų komikso puslapių. Kompiuteriniai vaidmenų (RPG) žaidimai irgi naudoja kadruotes. Dailininkai nupiešia pagrindinio veikėjo ir jo priešų judesius, mimiką, daiktus ir ginklus bei žemėlapius, pagal kuriuos trimatės grafikos (3D) animatoriai ir dizaineriai kuria modelius kurie bus žaidime.

Kuriant fantastinius filmus, kurie pasižymi įspūdinga pastatų architektūra bei transporto dizainu, pagalbon yra kviečiami komiksų dailininkai. Nes eiliniai kino industrijos dizaineriai specializuojasi labiau tradiciniame lygyje. Tad fantastiškų miestų panoramų, kosminių mūšių ar fentezi pilių bei batalijų kadruočių piešimo imasi komiksų dailininkai. Tiesą sakant, dauguma fantastinių filmų „išvaizda“ būna netiesiogiai įtakota vieno ar kito komikso.

Kultinis komiksų dailininkas Moebius (Jean Giraud) yra nupiešęs istoriją „The Long Tomorrow“ (Tolimas rytojus), kuri tiesiogiai inspiravo Ridley Scott‘o filmą – „Blade Runner“ (Bėgantis skustuvo ašmenimis). Taip pat Moebius yra prisidėjęs prie tokių filmų, kaip:
  • „Alien“ (Svetimas), 1979 m., dar vienas Ridley Scott‘o filmas
  • „Heavy Metal“ (Sunkusis metalas), 1981 m., filmas sukurtas pagal tą patį pavadinimą turintį komiksų žurnalą, ir viena dalis „Taarna“ yra Moebiaus. Į „Heavy Metal“ istorijų rinkinį įeina ir „B-17“, kuriam kadruotes piešė kitas garsus komiksų dailinikas – Juan Gimenez
  • „Tron“ (Tronas), 1982 m., fantastinis filmas su Kurtu Russelu. Moebius dirbo kartu su Syd‘u Mead‘u (kuris nemažai prisidėjo prie „Blade Runner“)
  • „Willow“, 1988 m, fentezi filmas su Val‘u Kilmer‘iu.
  • „Abyss“ (Gelmė), 1989 m., fantastinis filmas, kuriame amerikiečių vandenyno tyrinėtojų komanda gauna užduotį nukenksminti nuskendusio povandeninio laivo branduolines galvutes ir susiduria su ateiviais
  • „The Fifth Element“ (Penktasis elementas), 1997 m., fantastinis filmas su Bruce Willis ir Mila Jojovich, įspūdingas ir spalvingas filmas
Daugiau informacijos apie kadruotes galėsite sužinoti iš šių nuorodų:
http://www.digitalpurgatory.com/storyboards/sboard1.html
http://www.famousframes.com/
http://www.thestoryboardartist.com/tutorial.html
http://www.motionartists.com/main.html

"Blade Runner" kadruotės
Roy'us per skylę sienoje sugriebia Riko Dekarto ranką ir sulaužo jam pirštus

Kažkokio veiksmo filmo kadruotė

"Star Wars" kadruotė. Imperijos kareivis kreipiasi į Jawa.
(spauskite ant paveiksliuko, pamatysite didesnį vaizdą)
"Star Wars" kadruotė. Iš kairės dar nupiešta schema, kaip turi stovėti veikėjai bei filmavimo kamera.
(spauskite ant paveiksliuko, pamatysite didesnį vaizdą)


2003-01-21

Versija spausdinimui
Straipsnių sąrašas

Naujausia apžvalga
2004-06-29

Pinčiukas

Naujos nuorodos
Roof manga piešimo puslapis
Comics as a Career
Manga rusiškai
Donaldas ir kiti
Zoom Comics

Naujausias straipsnis
Komiksų kūrybinė laboratorija
2004-06-25

Žinote gerą komiksų nuorodą?
Spauskite čia!   [Titulinis puslapis] Atnaujinta: 2004-06-25 Šiandien: 2018-12-15