Paieška

 
Geriausiai tinka 1024x768 ir IE 6.0
 
[Lietuviški komiksai] [Užsienietiški komiksai] [Serijos] Lietuviškas komiksas

Bus Dar

"Bus dar" - komiksų žurnalas, kuris pasirodė 1993 metais, sukėlė susižavėjimą ir dingo nuo žemės paviršiaus. O žadėta buvo daug. Pirmame (ir vieninteliame) "Bus dar" numeryje buvo žadėta, kad žurnalas stengsis išeiti kas mėnesį; buvo paskelbtas komiksų konkursas, kur buvo siūloma lietuviams patiems piešti komiksus, ir už tai dar gauti prizą. Tačiau antrojo numerio taip ir nesulaukėme. Labiausiai mane nudžiugino tai, kad istorijos buvo sugalvotos, o ne paimtos iš kitų autorių ar žymių kūrinių. Bet vėlgi tos pačios klaidos. Nevengiama portretizavimo, ir labai jau smulkūs piešinėliai. Gal vertėtų ant didesnio formato leisti? Niekaip nesuprantu, kodėl lietuvių dailininkai yra linkę šitaip smulkintis? Maža to, finalinė kovos kosmose scena istorijoje "Rananana" irgi niekam tikusi. Gal ir neteisingai darau, norėdamas, kad lietuviai pieštų panašiai kaip Europos elitas (ypač prancūzai), bet.. ne kiekvienas mokantis piešti, gali piešti komiksą. Tikrai gaila, kad daugiau "Bus Dar" numerių nepasirodė. Taigi, nebebus dar..

Siūlau ištraukas iš straipsnių spaudoje.

Komiksų jau yra. Ir dar bus.
Julius Girdvainis, "Respublika Plius", 1993 m. gruodžio 11d., šeštadienis

"Bus dar" spausdins tik originalias, mūsų autorių sugalvotas istorijas. "Kai kilo komiksų žurnalo idėja, baisiausia buvo pagalvoti, jog nesant šio žanro tradicijų Lietuvoje, nebus kam paišyti komiksų", - sako žurnalo "Bus dar" redaktorius P.Šarpnickis. Tačiau kitam "Bus dar" numeriui jau paruošti dar 5 dailininkų darbai, žurnalą ruošiamasi leisti kas mėnesį. "Pajėgų, pinigų, idėjų užteks, bet "Spindulys" pirmąjį "Bus dar" numerį spausdino net 8 savaites", - sako žurnalo leidėjai.

Dar bus!
Saulė Mažeikaitė, "Pirmadienis", 1993 m. gruodžio 27d., Nr. 51

"Bus dar" pristatytas puikiai. Žurnalai bemat išgrobstyti. Dalyviai įsitikino lietuviškos spaudos kokybe (originalo ir atspaudo atitikimu), domėjosi įvairiais užsienietiškais NKM bibliotekos komiksais, kuriuos maloniai komentavo Liudas Parulskis (NKM komiksistas), gurkšnojo alų, klausinėjo žurnalo redaktorius bei leidėjus.

"Rananana" 13 puslapių
Scenarijus: Pranas Šarpnickis
Dailininkas: Rudolfas Fagas


"Šunų daktaras" 12 puslapių
Scenarijus: Matas Šiena
Dailininkas: Matas Šiena


"Radiomanija" 3 puslapiai
Scenarijus: Andrius Zakšauskas
Dailininkas: Andrius Zakšauskas


"Ryžių maišas" 1 puslapis
Scenarijus: Saulius Mikulis
Dailininkas: Saulius Mikulis


Puslapiai: 29
Formatas: 21 x 28,7 cm
Scenarijus: Pranas Šarpnickis
Dailininkas: ~
Išleidimo metai: 1993Gražiai pradėjo.
Nebuvo dar ..

Versija spausdinimui
 Naujausia apžvalga
2004-06-29

Pinčiukas

Naujos nuorodos
Roof manga piešimo puslapis
Comics as a Career
Manga rusiškai
Donaldas ir kiti
Zoom Comics

Naujausias straipsnis
Komiksų kūrybinė laboratorija
2004-06-25

Žinote gerą komiksų nuorodą?
Spauskite čia!   [Titulinis puslapis] Atnaujinta: 2004-06-25 Šiandien: 2018-12-10