Paieška
APŽVALGOS
Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss
Susipažinkite: Freudas
 2006-06-21

"Susipažinkite: Freudas" yra pirmoji knyga iš serijos "Supažinkite". Ši serija ypatinga tuo, kad rimtas mokslines temas arba garsius žmonijos veikėjus pristato patraukliu komikso formatu. Pirmasis lietuviškas vertimas supažindina su psichoanalizės tėvu Sigmundu Freudu.
Knyga nėra vientisas ir nuoseklus komiksas, tai greičiau rinkinys į trumputes temas suskirstytų komiksų ir įvairių iliustracijų. Iliustruojant naudojami ne tik vieno dailininko piešiniai, bet ir nuotraukos, kitų dailininkų paveikslų fragmentai. Turinys gan išblaškytas, nes beveik paraleliai pasakojama S. Freudo gyvenimo istorija ir psichoanalizės teorijų vystimasis, kuris papildomas garsiausiaisiais S. Freudo psichologiniais reiškiniais: kastracijos baimės kompleksas, Edipo kompleksas, narcisizmas, asmenybės brendimo stadijos, pasąmonė. Kartais sunku suprasti, kur baigiasi Freudo gyvenimo pasakojimas, ir kur prasideda jo pacientų gyvenimo istorijos. Skaityti knygą reikia įdėmiai, nes čia nėra nereikalingų ir tuščių frazių, veikėjai kalba tezėmis ir santraukomis iš psichoanalizės teorijos. Tačiau dėka vizualaus pateikimo ir protingo simbolikos naudojimo knygą lengva suprasti, nors trūksta išsamesnio paaiškinimo dėl vienos ar kitos teorijos pagrindimo.
Komiksas skirtas vyresnio amžiaus skaitytojams, vaikai sunkiai supras gaunamą informaciją. Iliustracijose nemažai tiesioginių seksualumo simbolių – varpos, vaginos, lytiniai aktai. Knygą verta įsigyti, jeigu ne dėl komikso, tai dėl S. Freudo.
Puslapių skaičius 176. Kaina apie 20 litų. Išleido leidykla VAGA.

Serijos INTRODUCING tinklalapis yra http://www.introducingbooks.com/
Patraukliu komikso formatu yra supažindinama su tokiomis temomis, kaip: Laikas, Fraktalinė geometrija, Darvinas, Karlas Marksas, Dekartas, Egzistencializmas, Reliatyvumas, Psichoanalizė ir kitos mokslo temos. Nežinia ar VAGA išleis ir kitas šitos serijos knygas.

Autoriai: Rašytojas Richard Appignanesi, dailininkas Oscar Zarate
Leidimo metai: 2006
ISBN: 5-415-01807-7


Įvertinimas:


Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss


Komentarai
Puslapiai:

Pridėti komentarą
Vardas: El. paštas:
32*2?
    
Komiksai.com pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Komiksai.com 2003 - 2019    El. paštas @    Visos teisės saugomos.
Visa medžiaga, tiek grafinė tiek tekstinė, kuri buvo šiame tinklapyje panaudota nesuderinus su jų autoriais, tarnauja tik komiksų idėjos populiarinimui. Panaudoti kūriniai yra teisėtų autorių nuosavybė.