Paieška
APŽVALGOS
Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Rorkas
Troliai Mumiai
 2006-04-01

Šiandieną kovodamas su lietingu ir nuobodžiu savaitgaliu, nusprendžiau aplankyti mūsų miestelio knygyną. Retai kada beužsuku į vaikiškų knygų skyrių, bet kažkoks trolis turėjo man į ausį pakuždėti ar atslūgstantis žiemos nuobodulys atvedė mane prie vaikiškos literatūros skyrelio. Ir kaip mano akys nušvito pamačius pačią geriausią šių metų leidybinę naujieną Lietuvoje- Trolių Mumių komiksą, pieštą pačios Tove Jansson ! Taip, taip muminukų motina, ne tik rašė grožinę literatūrą vaikams, ne tik pati iliustravo, bet ir buvo nupiešusi keletą komiksų knygelių (šiuo atveju tai comics strip laikraštinių komiksų), kurias Lietuvoje išleido leidykla “Nieko rimto”.

1953 m. T. Jansson gavo pasiūlymą iš Londono “Associated Newspapers”, didžiausio dienraščio “Evening News” leidyklos, pasiūlymą piešti comics strip su jau pasaulyje spėjusiais pagarsėti Troliais Mumiais. Autorė sutiko ir jau netrukus kasdien apie 20 milijonų skaitytojų galėjo sekti muminukų gyvenimo peripetijas.

Jeigu Tove Jansson galime vadinti muminukų mama, tai jų dėde neabejotinai buvo jos brolis Lars Jansson (1926- 2000 m.), taip pat rašytojas ir dailininkas. Nuo 1958 m. padėjo seseriai kuriant šią komiksų seriją, o nuo 1961 m. perėmė iš Tove visą komiksų kūrimo vargą ant savo pečių. Larsas piešė komiksus iki 1974 m. Jansonų šeimos iniciatyva muminukų komiksai atgimė 1993 m., tik juos piešė jau kiti suomių dailininkai, broliai Jukka ir Kimmo Torvinenai.

Lietuvoje išleistas, 124 puslapių, pirmasis tomas (tikėkimės bus ir antras, trečias ir t.t.) yra pačios Tove Jansson autorystės ir tuo labai vertingas bei įdomus. Tikrai negaila išleistų 15 Lt. (tiek ji kainuoja mano miestelio knygyne, kurio darbuotoja, paklausta ar yra kas nors apie Trolius Mumius, tarstelėjo "Yra čia toks komiksas, bet Jūsų tai turbūt nesudomins" )

Leidyklos tinklalapis:
"Nieko rimto"

Autoriai: Tove Janson
Leidimo metai: 2006
ISBN-9955-683-08-2


Įvertinimas:


Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Rorkas


Komentarai
  Agne.zukovskyte@gmail.com Agne.zukovskyte@gmail.com[ 2021-09-28 23:20:47 ]
Ar parduodate?
 
 
Puslapiai: 1 

Pridėti komentarą
Vardas: El. paštas:
32*2?
    
Komiksai.com pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Komiksai.com 2003 - 2019    El. paštas @    Visos teisės saugomos.
Visa medžiaga, tiek grafinė tiek tekstinė, kuri buvo šiame tinklapyje panaudota nesuderinus su jų autoriais, tarnauja tik komiksų idėjos populiarinimui. Panaudoti kūriniai yra teisėtų autorių nuosavybė.