Paieška
APŽVALGOS
Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss
Sveika, Europa
 2004-12-20

Lietuvių sukurtas informacinis leidinys "Sveika, Europa" pristato Europos sąjungą. Pagrindinis knygutės tikslas - supažindinti mokyklinio amžiaus auditoriją su Europos sąjungos narėmis.
Kiekvienai šaliai pristatyti skirta po du knygutės puslapius. Sužinosite šalies pavadinimą, vartojamą kalbą, valiutą, vėliavą. Pateiktos tos šalies įžymybės, keli kalbos žodžiai, nacionalinės šventės data ir kiti būdingiausi kultūriniai bruožai (deja nėra šalių herbų). Didžiausią plotą puslapyje užima stripas (trumpas kelių kadrų komiksas). Stripas nėra nuosekli istorija, o tiesiog pasirinktos šalies kokio nors vieno ar dviejų įvykių iš gyvenimo pateikimas. Pagrindinis personažas - Lietuvos atstovas Martynas, kuriam skirtas gido vaidmuo. Pavyzdžiui, Liuksemburge Martynas aplanko vynuogynus, Ispanijoje sudalyvauja pomidorų mūšyje o Maltos paplūdimiuose išbando vandens slides.
"Sveika, Europa" knygutės komiksų piešimo stilius gan paprastas, orientuotas į pradinių klasių moksleivius. Stripas pernelyg statiškas, daug veidų portretų, trūksta dinamiškumo, labiau primena atostogų nuotraukų albumą o ne pasakojimą. Bet pagrindinį darbą - supažindinimą su Europos sąjungos šalių kultūra - atlieka gerai.
Norėčiau dar įkišti savo trigrašį - komikso dailininkės, Daivos Kairevičiūtės, pavardė taip pat galėtų būti ant viršelio. Tokia yra nerašyta komiksų leidinių tradicija.
Išleista Europos Komisijos delegacijos Lietuvoje lėšomis, leidykla UAB "Eugrimas". Tiražas - net 15 tūkstančių. Leidinys nemokamai buvo platinamas moksleiviams mokymosi įstaigose.
Dėkoju Europos komisijos atstovams Lietuvoje už padovanotą knygutę.

Autoriai: V.Mozurienė, A.Siniuvienė, D.Kairevičiūtė
Leidimo metai: 2004
ISBN 9955-501-63-4


Įvertinimas:


Atgal į sąrašą
Apžvelgė: Exuss


Komentarai
Puslapiai:

Pridėti komentarą
Vardas: El. paštas:
32*2?
    
Komiksai.com pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Komiksai.com 2003 - 2019    El. paštas @    Visos teisės saugomos.
Visa medžiaga, tiek grafinė tiek tekstinė, kuri buvo šiame tinklapyje panaudota nesuderinus su jų autoriais, tarnauja tik komiksų idėjos populiarinimui. Panaudoti kūriniai yra teisėtų autorių nuosavybė.