viešos komiksų skaityklos modelis

Apie lietuviškus komiksus ir lietuvių komiksų dailininkus

Moderatoriai: PauZak, Komiksų mafija

viešos komiksų skaityklos modelis

Standartinė pukuver » 2013-03-09 18:34:38

Sveiki,
pradėsiu tradiciškai - nežinau, ar kas nors dar čia lankosi...
...bet jei lankosi būtų smalsu sužinoti jūsų nuomonę/patirtis.

Prieš bene pora metų radosi gera iniciatyva "Kitokia grafika", kurie be visų gerų dalykų knygyne Vilniuje "Mint Vinetu" įsteigė viešą komiksų skaityklą. Tvarka joje kaip skaitykloje: ateini, pasiimi knygą nuo lentynos (pasirinkimas, beje, galingas: ) ir skaitai. Nusipirkt ar nusinešt namo negalėsi (čia jei ką ne priekaištas, tik detalė nupaišyt bendrą vaizdą).
Tai štai klausimas: ar iš negausių forumo lankytojų esat kas nors in fact toje vietoje perskaitę grafinę novelę? Ne pavartę, o toje būtent skaitykloje perskaitę.
Vartotojo avataras
pukuver

Re: viešos komiksų skaityklos modelis

Standartinė Exuss » 2013-03-09 19:34:22

Ne kartą buvau apsilankęs pasižiūrėti kaip keičiasi komiksų asortimentas, teko kelis komiksus nusipirkti, tuos, kuriuos buvo galima pirkti. Bet skaityti vietoje neteko. Dažniausiai nėra vietos, nes kažkas jau skaito knygas (ne komiksus) arba tame kampe kažkas sėdi su laptopu, tai negi šalia sėsies? Spėju palaidam jaunimui ir studentams ten "faina", man tai privatumo trūksta, tiksliau asmeninės erdvės. Lygiai taip pat neinu į Coffy Inn, kur visi sukritę į vieną krūvą "chill out'ina". Mint Vinetu labiau kavinė, sutikimų ir bendravimo vieta, nei skaitykla.
Taip pat laiko reikia, kad galėtum kokią valandą ten skaityti.
Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Standartinė ENORCA » 2013-03-09 19:44:54

Hmm....
Va kaip tik skaičiau 4 valandas 20 minučių Mickevičiaus bibliotekos skaitykloje vieną apsakymų knygą ir būčiau skaičiusi iki galo, bet sušalau :)
Tai jeigu tame Mint Vinetu būtų galima sėdėti po 3-5 valandas ir skaityti (nieko neperkant), o darbuotojams tai atrodytų norma, tai kodėl gi ne? :hm:
Griaučiau ateitų pavasaris ir galėčiau balkone augintis pupas.
Vartotojo avataras
ENORCA

Standartinė pukuver » 2013-03-09 20:31:33

Gėda, bet Mickevičiuje esu buvęs tik atiduoti kito žmogaus knygų, bet įsivaizduoju toji skaitykla turėtų būti santykinai tyli ir santykinai daug žmonių talpinanti vieta (?). Beje, jei ne paslaptis, kokie apsakymai? :wink:

Na, o Exuss išvardijo tuos dalykus, dėl kurių storesnės novelės turėtų dulkėti (tie patys watchmenai, Blankets etc.). Tik įdomu, kaip yra iš tikrųjų. Ten išties yra per mažai vietos, tuo labiau knygą skaityti visuomet lengviau kai šalia niekas nekalba į ausį. Ir tas pats laikas - gali paskaityt kokį "Kuš", kuris yra trumpų komiksų žurnalas, bet ilgą istoriją su naratyvu? Aš pats ten esu skaitęs vieną novelę (J. Lutes Berlin, pirmą dalį) ir nors pasisekė gauti tuščią staliuką (nes specialiai paplanavau nueiti tiesiai iš ryto), bet tarkime nutarus užsukti šiaip, iš oro, gali susidurti su tuo pačiu vietos trūkumu ar situacija, kai teks spraustis prie kažkokios chebros ir skaityt. Žodžiu, mano nuomone, kavinė + knygynas veikia gerai, kavinė + knygynas + skaitykla - nelabai.
Ir labai gaila, nes fondas yra superinis, tačiau knygas, jei įmanoma, mėgstu skaityti komfortabiliai ir be skubos. Todėl ten ir nebetraukia.
Vartotojo avataras
pukuver

Standartinė pukuver » 2015-08-13 10:37:51

Laba diena,

Man atrodo, kad čia kartais užsuka kauniečių - pasižiūrėjau, kad "Kitokios grafikos" skaitykla Kaune prieš keletą mėnesių iš gana logiškos ir tam pritaikytos vietos persikėlė į kažkokį veganų restoraną Raw Inn (vilniaus g. 30). Gal kam teko būti ir paskaitinėti? Ar įmanoma perskaityti pusstorį tomelį, ar čia vėl Mint Vinetu atvejis, kai vietos nedaug bet tipo juk viskas multifunkciška?

Klausiu ne šiaip, nes turiu mintį apsilankyt, padaręs nedidelį lankstą Kauno pusėn, bet įdomu ar verta.
Vartotojo avataras
pukuver

Standartinė Exuss » 2015-08-13 20:27:36

O, tik dabar sužinojau, kad persikėlė. Galėsi pavalgyti skaitydamas komiksus.
Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Grįžti į Lietuviški komiksai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių