Komiksai.com puslapio poreikiai

Naujienos, pageidavimai, pastabos, pasiūlymai

Moderatoriai: PauZak, Komiksų mafija

Re: Komiksai.com puslapio poreikiai

Standartinė Augustina » 2015-08-05 13:45:12

Gal ir per daug reiškiuosi, nes esu naujokė, bet man iškilo keli klausimai :)
Kiek suprantu šis puslapis yra išlaikomas Exuss pastangomis, tai įdomu ar tau dar norisi jį gaivinti, ar tiesiog ketini jį palikti kaip archyvą ir viskas.
Norėčiau ir aš prisidėti prie puslapio. Apie programavimą išmanau nuli, bet turiu brolį, kuris iš to gyvena, tad gerai pazyzus manau padėtų.
Bet problema yra ne dizaine, o puslapio turinyje. Čia nieko nevyksta.
Aš pati apie šį puslapį žinau jau keletą metų, bet prisidėti kaip komiksų kūrėja dvejojau. Mat čia labai nepatogus komiksų talpinimas ir nėra žmonių. Nors dabar, kai jau mano vaikiškas naivumas toli toli iš emigravo, man tų žmonių ir nebereikia. Užtenka vien to žinojimo, kad ir Lietuvoje yra vieta, kur galiu pasireikšti. Patikėkit, mėginau lįsti ne sykį į lietuvių akiratį, bet likau nusivylusi ir apsvilintais sparneliais. Negerbia ir nemyli mūsų kūrėjų lietuvaičiai. Tai ir realizavau save užsenietiškoje internetinėje erdvėje.
Ir ten pastebėjau įdomu fenomeną. Mūsų kūrėjų tikrai netrūksta. Deviantart'e jie veisiasi kaip tarakonai. Galima užtikti kelis smackjeeves, tapastic ir kažkada radau net labai gerą piešėją jau mirusiame inkblazers. Tad kodėl jie nesireiškia čia? Spėju, kad dėl tų pačių priežasčių kaip aš.
Labiausiai man čia trūksta komiksų. Straipsniai įdomus, bet jų praktiškai nėra. Apžvalgos irgi visai nieko. Bet gi yra šitiek kūrėjų, vien apie juos galima tiek daug parašyti.
Tai kaip čia yra? Jie patys neina? Gal jų niekas neieško? (pastarasis labiausiai mane domina)
Jei ne kartą gyvenime man šovus mintis paieškoti komiksų lietuviškai, tai gyvenime nieko nežinočiau apie šį puslapį. Tie mūsų užsenietiški lietuvaičiai tikriausiai jaučias taip pačiai.
Vartotojo avataras
Augustina

Standartinė PauZak » 2015-08-05 18:14:21

Augustina rašė:Gal ir per daug reiškiuosi, nes esu naujokė, bet man iškilo keli klausimai :)
Kiek suprantu šis puslapis yra išlaikomas Exuss pastangomis, tai įdomu ar tau dar norisi jį gaivinti, ar tiesiog ketini jį palikti kaip archyvą ir viskas.
Norėčiau ir aš prisidėti prie puslapio. Apie programavimą išmanau nuli, bet turiu brolį, kuris iš to gyvena, tad gerai pazyzus manau padėtų.
Bet problema yra ne dizaine, o puslapio turinyje. Čia nieko nevyksta.
Aš pati apie šį puslapį žinau jau keletą metų, bet prisidėti kaip komiksų kūrėja dvejojau. Mat čia labai nepatogus komiksų talpinimas ir nėra žmonių. Nors dabar, kai jau mano vaikiškas naivumas toli toli iš emigravo, man tų žmonių ir nebereikia. Užtenka vien to žinojimo, kad ir Lietuvoje yra vieta, kur galiu pasireikšti. Patikėkit, mėginau lįsti ne sykį į lietuvių akiratį, bet likau nusivylusi ir apsvilintais sparneliais. Negerbia ir nemyli mūsų kūrėjų lietuvaičiai. Tai ir realizavau save užsenietiškoje internetinėje erdvėje.
Ir ten pastebėjau įdomu fenomeną. Mūsų kūrėjų tikrai netrūksta. Deviantart'e jie veisiasi kaip tarakonai. Galima užtikti kelis smackjeeves, tapastic ir kažkada radau net labai gerą piešėją jau mirusiame inkblazers. Tad kodėl jie nesireiškia čia? Spėju, kad dėl tų pačių priežasčių kaip aš.
Labiausiai man čia trūksta komiksų. Straipsniai įdomus, bet jų praktiškai nėra. Apžvalgos irgi visai nieko. Bet gi yra šitiek kūrėjų, vien apie juos galima tiek daug parašyti.
Tai kaip čia yra? Jie patys neina? Gal jų niekas neieško? (pastarasis labiausiai mane domina)
Jei ne kartą gyvenime man šovus mintis paieškoti komiksų lietuviškai, tai gyvenime nieko nežinočiau apie šį puslapį. Tie mūsų užsenietiški lietuvaičiai tikriausiai jaučias taip pačiai.

labas, Augustina. taip, sis puslapis gyvuoja Audriaus (Exuss) deka. viskas ka turime cia yra grynai jo pastangu ir skirto laiko deka. kol nera kazkokiu resursu ar norinciu daugiau kazkuo prisideti, tol svetaine, tikekimes, gyvuos bent kaip archyvas.
tiesa, aktyvesniu naujienu gali rasti facebook paskyroje - https://www.facebook.com/pages/Komiksai ... fref=photo
jei turi kazkokiu konkreciu pasiulymu, esu tikras Exuss mielai isklausys.

matai, Lietuva nedidele salis.. ir ta komiksu kultura pas mus kol kas labai vangiai reiskiasi. mazai profesionaliu kureju, rasytoju norinciu ties tuo kazka daryti etc. kazka isleisti, juolab lietuviskai, yra pelno atzvilgiu labai rizikinga (tirazai mazi, susidomejimas nedidelis ir pan). taip. vyksta siokie tokie workshopai ivairiuose miesteliuose, vienas kitas zinas pasirodo ar knygute, bet viskas ties tuo kol kas ir stovyniuoja, zagsi. zinoma, nereiskia kad neverta kazka daryti. tik nuo musu paciu priklauso, kokia uzaugs sekanti karta. nes pvz kol kas didzioji dalis LT zmoniu net skaityti ju nemoka.
Vartotojo avataras
PauZak
Moderator

Standartinė Augustina » 2015-08-05 20:48:04

Manau reikėtų dėmesio skirti internautams. Rašyti ne vien apie išleistus komiksus bet ir atskirai (kokį karta du į mėnesį) apie pavienius internete esančius. Mėginti juos čia prisivilioti. Jei yra problema su ribotu vietos komiksams dydžiu, tai ir aš finansiškai prisidėsiu. Juk ne gaila. Nors animezonoje nebūnu, bet pinigų jiems vis viena karts nuo karto nusiunčiu iš pagarbos, kad dar tokie yra.
Galite su manimi ginčytis, kad didžioji dalis tų komiksų yra manga stiliaus ir anime forumas jau yra. Nesutinku. Mėgina mangiečiai pasispirioti AZ, bet tuoj pat ir dingsta nesulaukę palaiminimo ir susidomėjimo iš anime užsiėmusių ir skaityt nemėgstančių bendražygių. Tai barstosi po internetą kas kur papuolė. Devientarte yra grupė jiems. Galiu pasakyti - ji mirusi. Niekas jų ten nevertino ir niekas per daug nesistengė surasti naujų komiksų. O ne visi patys ima ieškoti tokių grupių.
Taigi toliau apie pradėtą mintį. Manga ne manga, skirtumo nėra. Svarbu surasti kuriančių žmonių, internautų, mėgėjiškų ar ne irgi nėra didelio skirtumo. Svarbu juos suburti į vieną vietą, lesti jiems pasireikšti. Ir kai paprastas žmogelis užeis į šį puslapį, jis turi pamatyti, kad YRA komiksų. Ir jų yra DAUG. Tuomet ir keisis žmonių nuomonė apie komiksus Lietuvoje. Nereikia jų visu dėti čia iš karto. Po du-tris į mėnesį, kad būtų išlaikytas pastovus ritmas ir dar būtų daug ką veikti į ateitį. Pastovus veiksmas ir naujienos pritraukia žmones. Tai jau buvo išsiaiškinta šioje temoje.
Jei reikia galiu užsiimti kūrėjų paieška ir bendradarbiavimu su jais.
Pati piešiu stiliumi panašiu į manga. Ji man paliko didelę įtaką, kurios jau vergei be nusikratysiu. Per daug mėgstu manga estetiką. Bet manga jau seniai nebeskaitau, o domiuosi ir mėgaujuosi įvairiausių stilių webcomics. Jei būčiau gabesnė ir lakesnės vaizduotės mėginčiau taip piešti ir aš. Bet jau seniai perėjau savigraužą ir visą tą dramą, kad nesugebu piešti kažko daugiau. Taigi, manga ir mėgėjiški komiksai nepakenks. Kūrėjai turės galimybe vienoje vietoje išvysti daug ir įvairių stilių, o iš patirties sakau, tai labai keičia nusistovėjusią pasaulėžiūrą ir estetiką.
Vartotojo avataras
Augustina

Standartinė NePo » 2015-08-09 09:55:18

Augustina, malonu matyti tavo entuziazmą.
Jeigu žinai lietuvių, kurie piešia pasidalink nuorodomis į jų darbus, man asmeniškai būtų labai įdomu pamatyti.

Surinkti visus lietuvius į vieną vietą aš nemanau, kad yra įmanoma. Pirmiausiai jie užduos tau paprastą klausimą: o ką aš gausiu iš to?
Be viso šito yra dar ir asmeninės ambicijos žmonės nori kurti SAVO bendruomenes, kurios gyvuoja metus, kitus ir po to dingsta nuo paviršiaus, kartu nusinešdamos su savimi ir visus sukauptus komiksus bei tekstus.
Taip pat siūlyčiau pasidomėti Migle, jinai nuolatos figūruoja televizijoje ir spaudoje bei išleido komiksų knygutę 10 litų, tačiau dėl man nežinomų/nesuprantamų priežasčių niekina šitą puslapį (ir bendruomenę). Nežinau ar tai juokinga, ar tai graudu, bet net ir tokioje mažoje šalyje yra povandeninės srovės ir susiskaidymas.

Aš sutinku ir turbūt su tuo sutiks visi, kad reikia įdomių straipsnių ir kitų dalykų, kuriuos tu išvardinai, BET kas tą darys?
Kažkada, kai buvo daugiau laiko ir noro, buvo organizuojami susitikimai ir net gi bendras komikso piešimas viewtopic.php?f=15&t=1308 Gal norėtum prisidėti ir tu?
Tačiau dabar liko tik archyvas. Buvo daug diskutuota (skype) ar vertėtų atnaujinti dizainą ar gaivinti puslapį, bet galiausiai prieita išvados, kad mūsų asmeniniai tikslai ir ambicijos yra nukreiptos kitur. Kad gyvuotų bendruomenė reikia lyderio (arba lyderių), kurie atliktų daug juodo darbo už kurį nėra dėkojama, tas darbas truktų dešimt metų ar daugiau... Jeigu tu apsiimtum daryti, mes būtume geri, įdomūs tavo bendruomenės nariai, bet mes patys to nedarysime, neorganizuosime... Mes patys kartas nuo karto sukursime kokį komiką ir pasyviai archyvuosime tai kas vyksta po Lietuvos padange.
Reikia idėjų? Yra idėjų.
http://co.nepo.lt
Vartotojo avataras
NePo

Standartinė Exuss » 2015-08-10 22:28:56

Sveiki,

Viską įdėmiai perskaičiau, tai reziumuojant galima sakyti, kad Augustina stebisi, kodėl tiek mažai tokių, kaip Augustina, čia lankosi :) Ir pati atsakė į savo klausimą. Tiesiog visi išsilakstę, kas sau. Kas į deviant art'ą nubėgo, bet ten grupė "mirusi". O pernai NowJapan festivalyje net nebuvo manga konkurso, nes turbūt manga dalyvių nesurinko. Kiti, kaip pati Augustina, piešia ir deda kažkur į užsienietiškus puslapius arba giliai į stalčių ir visai nesireklamuoja. Kartais vyksta komiksų workshop'ai, bet ten ateina ne tik piešti nemokantys, bet net komikso rankose nelaikę žmonės, nes žinote, dabar visi viską internete skaito. Ir dar, tam tikra prasme feisbūkas nužudė internetinius forumus. Kol nebuvo fb, tol forumas gyvavo.
Kartą į metus, o kartais ir dažniau, aš IEŠKAU, ieškau naujų lietuvių autorių. Tai ką radau pernai, sudėjau čia
:arrow: http://www.komiksai.com/rastai.php?sub=1&s=196
Paieškai naudojamas žodis "komiksai", duh... Kaip man žinoti, kad angliškas komiksas, kurio autorius/autorė HeavyBumbleBee turi kažkokių ryšių su Lietuva? Ar tapastic.com turi paiešką, pagal autoriaus gyvenamą vietą? Ar tokią paiešką turi kiti puslapiai ar blog'ai? Kaip man rasti pasislėpusius? O va, komiksai.com puslapį visi žino ir yra bent vieną kartą čia apsilankę.
Sutinku su visa kritika, kad puslapis jau seniai tapo vizualiai nepatrauklus, nebefunkcionalus ir greičiausiai reikėtų kurti naują, nei lopyti seną. Tačiau pats tam neturiu nei laiko, nei sugebėjimų (jau nebemoku šiuolaikinėmis priemonėmis programuoti). Bet niekas to nedarys už ačiū. Kažkada bandžiau logotipą už simbolinę sumą naują pasidaryt, pradėjau klausinėti dizainerių, kiek tai kainuos... tai supratau, kad niekam neįdomi "simbolinė suma".
Turinys. Esu vienas, kiek galiu, tiek pildau turinį, keliu komiksus, rašau apžvalgas, renku naujienas, dedu nuorodas. Kiek galiu, dalyvauju su komiksais susijusiuose renginiuose. Šiemet nebuvau nė viename renginyje, todėl nėra ką aprašyti. Vyko kažkas Kaune, bet aš iš Vilniaus, tai nedalyvavau. Aš net negaunu informacijos apie tai, kas vyksta, nes niekas nesiteikia man pranešti. Dažnai apie kokį nors komiksų workshopą sužinau tik jam jau pasibaigus, kaip pvz., buvo kai Miglė su Gerda piešė M. K. Čiurlionį. Apžvalgos'e yra tik tie komiksai, kuriuos aš turiu įsigyjęs. Taip, taip... visi komiksai.com puslapyje aprašyti komiksai fiziškai guli mano stalčiuose, lentynose, dežėse arba pelyja rūsyje. Kadangi lietuviškų komiksų arba užsienietiškų komiksų lietuvių kalba nėra išleidžiama daug, todėl ir nelabai yra apie ką rašyti, kalbėti, dalintis. Tiesiog Lietuvoje per mažai renginių, per mažai leidinių, kad puslapis galėtų bent po 1 straipsnį/apžvalgą į mėnesį patalpinti.
Jeigu tik turite kokių nors neatrastų darbščių komiksų autorių, tai puiku, galim kas dvi savaites pakalbinti kiekvieną, paimti interviu, patalpinti jų komiksus. Aš už! O po to? Po trijų mėnesių vėl nebus apie ką rašyt.

Turiu ir aš klausimų :) O kas turi vertinti, gerbti, mylėti manga ir kitokius komiksus piešiančius? Autorius gal ir galima prisiviliuoti, nors per fb jie daugiau sulauks lankytojų, nei komiksai.com puslapyje, tik kaip prisiviliuoti šimtus ar net tūkstančius skaitytojų?
Rašei "Svarbu juos suburti į vieną vietą, lesti jiems pasireikšti", o kas trukdom jiems reikštis? Ko būtent reikia reiškimuisi? Jeigu žmogus nori, jis piešia komiksus, jeigu nenori, tai niekas jo neprivers.
Man patinka mėgėjiški komiksai, bet kai ateina verslininkai ir sako "man reikia komikso reklamai" aš jiems neturiu ką pasiūlyti, nes verslininkams reikia profesionalių darbų. Kur mums gauti profesionalų? Kurie čia neina, nes jiems nelygis "kabėti" šalia mėgėjų.
Kiek teko matyti, visokie kičiniai juokingi paveiksliukai, demotyvacijos ir rage komiksai versti į lietuvių kalbą sulaukia gan nemažai lankytojų. Kodėl tas nesigauna su mūsų lietuviškais mėgėjiškais komiksais?
Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Standartinė Augustina » 2015-08-11 22:23:55

Tai taip išeina, problema yra su mumis pačiais. Lietuviai nenori bendradarbiauti ir vertinti savo pačių kūrybos ar bent jau mėginti sukurti kažką rimto... O gaila :(
Matyt per ilgai užsibuvau tarp svetimšalių ir dabar panorėjus pasidomėti mūsiškiais tenka nusivilti.
Vis vien pagarba tau Exuss, kad ir kartą į metus, bet malonu girdėti, kad kažkas dar vyksta :roll:
Vartotojo avataras
Augustina

Standartinė Exuss » 2015-08-13 20:36:18

Vis dar laikausi nuomonės, kad mūsų, t.y. lietuvių kuriančių/skaitančių komiksus yra per mažai, todėl nėra komiksų kultūros. Yra pavieniai kūrėjai, yra pavieniai leidiniai, bet juk duonos trupiniai, tai ne duonos kepalas, trupiniai net ne duonos riekė.
O ką būtent "kažką rimto" nori sukurti? Rimtą knygą?
Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Standartinė Augustina » 2015-08-13 21:22:38

Būt smagu, kad kada nors tektų padirbėti su kokia lietuviška leidykla ir išleisti nors ir trumpa bet pilnai užbaigtą ir profesionalų darbą. Ir kad tai nebūtų "pagal užsakymą" ar kokią nors teologinę, politinę ar tautinę idėją, o grynai fantazijos vaisius. Tai gali įtraukti šias idėjas, bet kad tai nebūtų priežastis, dėl ko knyga išviso buvo išleista. Bet tu matyt teisus, nebūtų kas tai skaitytų.
Vartotojo avataras
Augustina

Standartinė Exuss » 2015-08-14 21:21:28

Gal ir būtų, kas skaitytų, skaitančių yra, va, lyg ir buvo gandai, kad "10 litų" bus kartojamas tiražas. Bet jau pakartotas ar ne, tai neturiu informacijos. Komikso kaina buvo nemaža, bet skaitytojų (pirkėjų) netrūko matyt, nes stipri reklaminė agitacija buvo. Ir labai palankus momentus buvo, įvyko lito keitimas į eurus, plius nacionaliniai herojai apie kuriuos žinoma tik tiek, kad jie lakūnai ir jie ant banknoto.
A. Tapino ir T. Mitkaus "Sidabras" yra tarsi priedas prie Tapino "Vilko valandos" knygos, tie patys veikėjai, tik visai kitoje vietoje. Galbūt "Sidabrą" vadinčiau priemone, kuri skatina susipažinti su knyga ir populiarina Tapino viziją, o ne savarankiškas, pilnavertis kūrinys.

Tad klausimas, ar įmanoma būtų sukurti ne užsakymą, nepataikaujant jokioms viešoms srovėms ir sukurti tai, ką leidyklos mielai priimtų leisti? Manau vis tiek reikia taikytis į konkrečią skaitytojų grupę, kažkiek tai turi būti aktualu ir rūpėti (būti įdomu) ne tik autoriui, bet ir eiliniam praeiviui iš gatvės, nes kitaip projektas žlugs. Tai ne pesimizmas, o realus situacijos vertinimas :) Niekas netrukdo piešti ką norite, kaip norite ir nemokamai tuo dalintis internete. Bet jeigu bus įtraukti pinigai kitų žmonių, rėmėjų, leidyklų, tai jiems reikia suteikti kažkokias garantijas, kad tai atsipirks.
Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Standartinė Augustina » 2015-08-14 22:09:24

Va va, būtent! Dėl to ir gaila :?
Vartotojo avataras
Augustina

Standartinė Jurgis » 2015-08-25 22:53:03

Perskaičiau naują diskusijos užtaisą. Kartais net keista pasirdaro, akd tokiems ilgiems postams jums/mums užtenka ryžto/laiko ir viso kito, bet nuolatinėms pastangoms prisidėti prie puslapio gyvavimo neužtenka. Čia ne kažkam asmeniškai skiriu, čia retorinis teiginys.

Tas naratyvas, kad Lietuva maža šalis, kurioje mažai skaitytojų, nėra pinigų ir t.t. yra logiška, bet ne viską paaiškinanti. Trumpas skaičiavimas:

Pastaruoju metu shonen jump'o (pagrindinis berniukų komiksų žurnalas Japonijoje) tiražas smunka. Paskutiniais duomenimis ( http://www.itmedia.co.jp/news/articles/ ... ws132.html ) 2015-04-27 tiražas buvo tik 2.24 milijono. Japonijoje gyvena maždaug 126 milijonai gyventojų. Pagal šiuos duomenis 1 iš 53 žmonių Japonijoje skaito shonen jumpą. Verta turėti galvoje tai, kad kalbam tik apie shone jump'ą, neskaitant visų kitų mangų ir žurnalų leidžiamų Japonijoje. Jeigu imtume juos, komiksų skaitytojų ten būtų galima priskaičiuoti dar daugiau. Dabar imkime Lietuvos populiaciją, tebūnie ji sąlyginai 3 milijonai. Jeigu Lietuvoje 1 iš 53 gyventojų skaitytų komiksus, tai turėtume leisti maždaug 53 tūkstančių tiražo žurnalą (!!!).

Todėl ta versija, akd čia per mažai žmonių nelabai mane štikina. Žinoma čia kaip pavyzdį ėmiau valstybę, kurioje komiksai (manga) yra žiauriai populiarūs, bet tai nekeičia esmės. Susidaro įspūdis, akd tai ko trūksta tikrai nėra mūsų šalies žmonių skaičius.

Nors man buvau dar paauglys, prisimenu, kaip šiame forume virė pokalbiai. Buvo jėga. Dabar ieškome priežasčių kodėl taip nėra. Jausmas toks, kad visa ta facebook'o kultūra, greitas priėjimas prie informacijos etc. užklupo mus nepasiruošusius. Iš vienos pusės visa tai labai gerai, iš kitos pusės, tai mus išblaškė ir nebeliko jokios bendruomenės. Nežinau kaip jums, bet man atrodo keista kai žmonės sako, akd neverta daryti čia jokios bendruomenės, nes viską irtaip galima rasti internete/kitur. Čia panašiai kaip būtų sakyti, kad neverta kurti Lietuvos valstybės, nes ir taip viską galima rasti kitur (o šiaip ir žymiai geriau galima rasti). Logiškai mąstant, akivaizdu, kad pragyvenimas kitur geresnis, bet ar tai reiškia, kad reikai atsisakyti kažko savo/nuosavo? Tikiu, kad turėdami savo komiksų bendruomenę gautume tik naudos, o ne žalos.

Dar viena trumpa mintis. Jei kalbant konkrečiai kokia info galėtų papildyti šitą puslapį. Galima būtų rašyti tekstus remiantis užsieniu, ten pilna visokių patarimų, naujienų, analizių, podkestų, vebsaitų, forumų etc. Galima būtų tarkim, kas mėnesį (dvi savaites, savaitę) paimti ką nors iš tų dalykų ir pristatyti lietuviškai - ką ten galima rasti, ko tikėtis, įvertinti. Nežinau ar čia gera idėja, bet gal tiesiog būtų neprošal parodyti kokie dalykų yra. Kartais pats nustembu kiek daug dalykų galima rasti. O va ir Exuss'as sako, kad nežinia kaip jam rasti visus užsislėpusius kūrėjus.

Beje, džiugu Augustina, kad prisijungei prie forumo. Net nežinojau, kad Tapastic'e yra lietuvių.
Bomb A Head!
http://www.3j.lt
Vartotojo avataras
Jurgis
Moderator

Standartinė NePo » 2015-08-30 12:56:24

Jurgi, malonu matyti tavo entuziazmą. Ir taip iš bendruomenės tikrai būtų galima sulaukti daug naudos. Tačiau kaip ta bendruomenė turi atrodyti?

Pavyzdžiui gamedev, forumas miršta/mirė prieš keletą metų, įdomių dalykų niekas nerašo, tačiau vietoj jo atsirado Lietuvos žaidimų kūrėjų sąjunga. Kitaip sakant, toks paprastas žmogus kaip aš liko už borto ir apie gamedev aš nelabai ką galiu sužinoti, tačiau profesionalai, kurie daro iš to verslą, susibūrė į grupę, taigi bendruomenė yra tačiau jinai kitokia... Jų tikslai kiti, temos kitos, ambicijos kitos. Rezultatai irgi atitinkamai kiti.
Taigi klausimas: kokios bendruomenės nori? Profesionalų ar mėgėjų, kokia buvo prieš dešimt metų?

Antras klausimas: kas darys? Exuss greičiausiai gali išvardinti daugiau nei bet kuris kitas ką būtų galima daryti, bet kalbėjimas apie darymą nėra darymas. Ar tu Jurgi ką nors daryti dėl bendruomenės? Ar Augustina ką nors darys?

Aš nedarysiu. Aš galiu pakalbėti ką galima/reikia padaryti, bet aš nedarysiu. Kalbėti kaip matome gali visi, tačiau kalbos niekur neveda.
Reikia idėjų? Yra idėjų.
http://co.nepo.lt
Vartotojo avataras
NePo

Standartinė Exuss » 2015-08-30 23:47:24

NePo rašė:Tačiau kaip ta bendruomenė turi atrodyti?

Visų pirma, faktiškai šiuo metu jokia lietuviškų komiksų bendruomenė neegzistuoja. Bendruomenė tai ne forumas, ne puslapis, ne kažkokia patalpa, o žmonių grupė, kurie susirinko drauge užsiimti kažkuria tai veikla.
Tik tada, kai bendruomenė jau yra, tada ji gali nusakyti ką būtent darom, o ko ne, kiek apimam, kokios funkcijos ir pan. Kol yra keli pavieniai kūrėjai, vienkartiniai leidiniai, tol jokios komiksų bendruomenės, tuo labiau komiksų kultūros Lietuvoje nėra.
Visų pirma reikia tam tikro skaičiaus aktyvių žmonių grupės, kurie galės nuspręsti ko jiems reikia jų aktyviai veiklai - gal naujo puslapio, o gal išsinuomoti patalpas ir ten vykdyti savo veiklą. Koks tas skaičius? Nežinau, bet manau toks, kad narių būtų pakankamai, kad besitraukiant vieniems, jų vietą užimtų kiti.

Komiksai.com puslapis gimė prieš daugiau nei dešimt metų, dėka tokių aktyvių žmonių. Deja, daugumos neliko ir net nebesilanko čia. Buvo taip vadinama "Lauryno grupė", kuris surinko viską, ką galėjo surinkti ir liepė pagal grafiką piešti komiksus, po to išmetė visus, kas kažko nepadarė laiko, t.y. išmetė visus iš grupės ir ji praktiškai nieko nenuveikusi nustojo egzistuoti. Buvo herojus.lt, vėl forumas, vėl komiksų įkėlimai ir viskas užsilenkė, nes mažai per žmonių buvo, kad pasitraukus branduoliui, jų vietą galėtų kiti užimti. Po to buvo Kitokia grafika, bandė visus suvienyti, autorių/kūrėjų sąrašus rinko, parodas ir workshop'us rengė, po to baigėsi, gal entuziazmas išblėso, gal jėgų pritrūko, bet irgi nesubūrė "kitokios grafikos bendruomenės". Užteks dairytis į praeitį.
Ar įmanoma kokia nors bendruomenė turint tris narius? Jurgį, Augustiną ir mane. Nepo sakė nieko nedarys. Ar 3 yra pakankamas skaičius aktyviai žmonių grupei iš kurios galėtų gimti komiksų bendruomenė, kad pasitraukus iš aktyvios veiklos įkūrėjams, jų veiklą tęstų kiti?
Ar nauji puslapiai, forumai, straipsniai, podcastai, apžvalgos bent kažką pakeis?
Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Standartinė Jurgis » 2015-08-30 23:47:44

Gamedev forumą/vebsaitą prikelti planuoja, jau ir darbo kažkiek padaryta.

Aš galiu ką nors daryti dėl komiksai.com puslapio. Galime suformuluoti kokią nors konkrečią užduotį, tada nuspresčiau ar galėčiau skirti tiek laiko kiek jai reiktų ir įvertinčiau savo gebėjimus - ar išvis esu pajėgus tą daryti.

O dėl bendruomenės tai, veikiausiai jos branduolys turėtų būti mėgėjai. Ką ten branduolys, didžioji dalis. Ar yra bent vienas komiksų kūrėjas profesionalas Lietuvoje? Tas kuris vien kurdamas komiksus užsidirba pragyvenimui. Bent aš nežinau.
Bomb A Head!
http://www.3j.lt
Vartotojo avataras
Jurgis
Moderator

Ankstesnis

Grįžti į Komiksai.com

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias