Manga Lietuvoje

Skaitantiems ir piešiantiems manga stiliumi

Moderatoriai: PauZak, Komiksų mafija

Manga Lietuvoje

Standartinė Eglaya » 2004-09-17 11:11:27

Sveiki, buvau užsukus į lietuviškų komiskų tinklapio forumą ir vienas veikėjas, vardu Rorkas, pasiūlė ateiti čia. Taigi, aš vietoj. Kuo galiu padėti?? :wink:
While the angels and the devils fight to claim them for their own
Paveikslėlis
If there's a limit, I mean to reach it and then overcome it!
Vartotojo avataras
Eglaya

Standartinė Rorkas » 2004-09-17 12:16:12

Tas veikėjas aš.
Na mane sudomino tavo mintys apie manga leidyba Lietuvoje.
Buvo minima tam tikri finansiniai aspektai. Įdomu ar tai tik mėgėjiški pasvarstymai ar rimta analizė?

Matant, kad Lietuvoje jaunimo tarpe gan populiarus reiškinys yra anime, seniai kirba mintis ar svajonė, kad Lietuvoje būtų normalus leidinukas manga, anime ir galbūt kartu komiksų tematika. Bet neesu labai pasikaustęs japoniškų komiksų srityje.

Būtų įdomu pačio mintys.
Vartotojo avataras
Rorkas
Šeimos narys

Standartinė Exuss » 2004-09-17 12:59:14

Aš buvau nustebęs dėl to, kiek daug Lietuvoje DBZ (Dragon Ball Z) gerbėjų, tikrai virš 20 mėgėjiškų tinklalapių ta tema galima rasti.

Tad jei versti į Lietuvių kalbą, tai tikriausiai nuo DBZ tektų, po to pamažu pratinti prie kitokių manga :roll:
Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Standartinė Rorkas » 2004-09-17 13:27:50

pradėkim nuo hentai... :verylol:
Vartotojo avataras
Rorkas
Šeimos narys

Standartinė Exuss » 2004-09-17 13:53:10

Rorkas rašė:pradėkim nuo hentai... :verylol:

Joo.. po to tėvų ir mokytojų protestai bei mitingai su užrašais "Mangai - ne", "Komiksai - vaikų tvirkinimas", o niekas taip nepupuliarina ir neišgarsina kaip skandalai :D
Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Standartinė Eglaya » 2004-09-18 10:53:20

Na, tiesą pasakius, aš dar tik vargšė žurfako studentė, todėl rimtų ketinimų kol kas nėra, bet kai vaikštau po knygynus ir žiūrinėju kioskus, velniškai trūksta leidinių, kuriuos norėčiau pirkti ar skaityti. Ko gero tikrai laimė, kad manga niša Lietuvoje dar neužimta.

Klausimas, ar Lietuvoj ji būtų populiari. Mano manymu, ją pultų pirkti pradinukai todėl pradėt, žinoma, tikrai reiktų nuo to, kas populiaru - nuo DB ir DBZ. Kita vertus, manga Japonijoje yra skirta iš esmės ne tik vaikams, daugiau paaugliams ir suagusiems.

Manęs viena susirašinėjimo draugė iš Italijos klausė, ar Lietuvoje leidžiama manga, sakiau, kad velnias žino ar būtų populiari. Ji man pasakė, kad prieš kelerius metus Italijoje manga nebuvo populiari, kai ją tik pradėjo leisti, bet dabar tai patys skaitomiausi komiksai šalyje. Aišku, Italijoje visai kitokios rinkos sąlygos, bet manau, kad ilgainiui ir Lietuvoj būtų įmanoma ką nors pasiekti. Žinoma, tektų ieškoti rėmėjų ir t.t. Viską reiktų pradėti nuo nulio, nes abejoju ar mangos leidėjai norėtų šlietis prie kokios nors leidyklos, pvz.: Egmont Lietuva. Tai turėtų būti "pasišventusių" :P žmonių grupė, kuri tikėtų tuo ką daro ir jiems tai patiktų. Galų gale, nebūtina būtų visą žurnalą (-us) prikišti originalių japoniškų komiksų. Juk ir Lietuvoj yra daug talentingų žmonių.

Kai nori, viskas įmanoma. Och tu, blyn, kad prirašiau. Sorry, kad tiek daug, bet kai užsivedu, tai galas sunkiai būna matyti :wink:

P.S. Hentai gerbėjų tikrai rastų 8)
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Eglaya

Standartinė nebepikc » 2004-09-18 15:54:45

Eglaya rašė:Hentai gerbėjų tikrai rastų 8)

piktaz su Rorku, pavyzdziui... :D

Eglaya rašė:Sorry, kad tiek daug, bet kai užsivedu, tai galas sunkiai būna matyti

tu tik nesustok, truksta cia tokiu. :wink:
Vartotojo avataras
nebepikc
Šeimos narys

Standartinė Rorkas » 2004-09-18 16:39:56

piktaz rašė:
Eglaya rašė:Hentai gerbėjų tikrai rastų 8)

piktaz su Rorku, pavyzdziui... :D :

:!: wrong...hentajumi jau persirges...
geriau tradicine manga. labai noreciau paskaityti (nelabai tik pas mula dar randu) "Hirosima" ir "Adolf". Wa neseniai parsipuciau legendini filmuka apie batuota katina, gaila ,kad tik rusu kalba...

Eglaya rašė:Sorry, kad tiek daug, bet kai užsivedu, tai galas sunkiai būna matyti

piktaz rašė:tu tik nesustok, truksta cia tokiu. :wink:

:!: right- sitas blogio genijus,musiu valdovas ir zmogus artimas koscejui, praudu sako.
Vartotojo avataras
Rorkas
Šeimos narys

Standartinė Rorkas » 2004-09-19 14:11:57

Eglaya rašė:Na, tiesą pasakius, aš dar tik vargšė žurfako studentė, todėl rimtų ketinimų kol kas nėra, bet kai vaikštau po knygynus ir žiūrinėju kioskus, velniškai trūksta leidinių, kuriuos norėčiau pirkti ar skaityti. Ko gero tikrai laimė, kad manga niša Lietuvoje dar neužimta.

Kodėl vargšė studentė ir kodėl laimė, kad manga nėra Lietuvoje? Aš manau ta "laimė" dar gali šiek tiek užsibūti...kad tik neperilgai.

Eglaya rašė:Klausimas, ar Lietuvoj ji būtų populiari. Mano manymu, ją pultų pirkti pradinukai todėl pradėt, žinoma, tikrai reiktų nuo to, kas populiaru - nuo DB ir DBZ. Kita vertus, manga Japonijoje yra skirta iš esmės ne tik vaikams, daugiau paaugliams ir suagusiems.

Sakai pirktų pradinukai? Jeigu tėveliai aišku pinigų išrašytų...

Eglaya rašė:Manęs viena susirašinėjimo draugė iš Italijos klausė, ar Lietuvoje leidžiama manga

Tu paklausk ar Italijoje verda cepelinus? Juk anologija galima. Nevisose kultūrinėse erdvėse turi būti populiaru tai kas visur...

Eglaya rašė: sakiau, kad velnias žino ar būtų populiari. Ji man pasakė, kad prieš kelerius metus Italijoje manga nebuvo populiari, kai ją tik pradėjo leisti, bet dabar tai patys skaitomiausi komiksai šalyje.

Italai turi nemažai patirties komiksų srityje ir nemažai garsių šio žanro autorių (jų rinkoje dominuoja pigių masinių komiks sąsiuvinių leidėjas Bonneli su savo Dylan Dog, Nathan Never, Alan Ford, Martyn Mysterie ir .t.t) tad mangos populiarumas buvo tik laiko klausimas. Ekonomine prasme (bijau suklįsti) situacija panaši... čia tik ilgamečių tradicijų ir požiūro skirtumas. Pataisykite mane jeigu aš nusišneku...

Eglaya rašė:Aišku, Italijoje visai kitokios rinkos sąlygos, bet manau, kad ilgainiui ir Lietuvoj būtų įmanoma ką nors pasiekti. Žinoma, tektų ieškoti rėmėjų ir t.t.

Galėtų tokiais būti patys japonai,kurie simpatizuoja mūsų kaimui. Tik norą reiktų pareikšti mums, cepelinų kulto pasekėjams. Kitas dalykas- mūsų rinka maža.

Eglaya rašė: Viską reiktų pradėti nuo nulio, nes abejoju ar mangos leidėjai norėtų šlietis prie kokios nors leidyklos, pvz.: Egmont Lietuva.)

Aš sorry, vėl gal nusišneku, bet ar Egmont Lietuva nėra tik leidėjas? Jie nuosavos leidyklos kaip ir neturi...bet aš galiu ir klįsti...

Eglaya rašė: Tai turėtų būti "pasišventusių" :P žmonių grupė, kuri tikėtų tuo ką daro ir jiems tai patiktų. Galų gale, nebūtina būtų visą žurnalą (-us) prikišti originalių japoniškų komiksų. Juk ir Lietuvoj yra daug talentingų žmonių.)

Yra, ir buvo čia mūsų tarpe tokių...bet neprikalbinom piešti manga. Plius tai būtų brangiau, nei pirkti iš kitur jau patikrintą (galbūt ir nuvalkiotą) produktą.
Vartotojo avataras
Rorkas
Šeimos narys

Standartinė Eglaya » 2004-09-20 14:37:47

A, na matot. Jūs daug daugiau apie tai išmanot nei aš ir dar klausiat mano nuomonės. Paprasčiausiai man kyla tokia mintis, kai manęs klausia, ką aš žadu veikti ir man taip norisi leisti kokį nors žurnalą, o kas gali būti įdomiau už manga? Tik nesuprantu, kodėl būtų brangiau dėti pačių lietuvių komiksus? Nori pasakyt, kad licenzija kainuoja pigiau? :?
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Eglaya

Standartinė Rorkas » 2004-09-20 15:00:45

Eglaya rašė:A, na matot. Jūs daug daugiau apie tai išmanot nei aš ir dar klausiat mano nuomonės. Paprasčiausiai man kyla tokia mintis, kai manęs klausia, ką aš žadu veikti ir man taip norisi leisti kokį nors žurnalą, o kas gali būti įdomiau už manga? Tik nesuprantu, kodėl būtų brangiau dėti pačių lietuvių komiksus? Nori pasakyt, kad licenzija kainuoja pigiau? :?

Manau,kad taip. Juk nupiešti tikrą mangą yra labai sunku, ne visiems įkandama ir ...patirties stoka koja dar pakiša. Juk nebūtina pirkti pačių barngiausių ir garsiausių...
Vartotojo avataras
Rorkas
Šeimos narys

Standartinė Exuss » 2004-09-22 13:48:12

Apsilankiau http://www.flintas.lt/ puslapyje. Ten yra apklausų skyrelis, tai panaršiau jame :)

Kiek tau metų
11 metų. 27% - balsų: 128
12 metų. 22% - balsų: 103
10 metų. 12% - balsų: 56
daugiau nei 14 metų. 10% - balsų: 48
13 metų. 10% - balsų: 45
9 metai. 9% - balsų: 44
mažiau negu 9 metai. 5% - balsų: 25
14 metų. 4% - balsų: 17
Iš viso balsų: 466

Geriausi personažai yra iš
DBZ 80% - balsų: 327
Beyblade 10% - balsų: 41
Yu gi oh 5% - balsų: 20
Pokemon 5% - balsų: 20
Iš viso balsų: 408

"Flintas" būtų dar įdomesnis, jeigu
Atsirastų "DBZ" kortos. 55% - balsų: 499
Atsirastų krepšinio kortos. 17% - balsų: 155
Vėl būtų "F-1" kortos. 12% - balsų: 111
Jokios kortos man neįdomios. 11% - balsų: 101
Vėl būtų "Flinto" kortos. 5% - balsų: 48
Iš viso balsų: 914

Koks personažas tau įdomiausias
Šrekas. 49% - balsų: 537
Spaidermenas. 41% - balsų: 446
Betmenas. 4% - balsų: 49
Halkas. 3% - balsų: 29
Supermenas. 3% - balsų: 29
Iš viso balsų: 1090

Kagi, kagi.. kol neturėsim skyrelio apie DBZ, tol neprisiviliosim jaunosios kartos .. :cry:
Ir dar, paskutinė apklausa yra apie komiksų personažus. Bet nugalėjas - NE KOMIKSO personažas Šrekas. Manau, tau irgi šį tą rodo.

Nu bet rimtai.. ką Komiksai.Com gali pasiųlyti 10 - 12-čiams, kurie svaigsta dėl Dragon Ball Z ?
Negi teks šalia Pinčiuko prilipdyti Sangoką :verylol:
Paskutinį kartą redagavo Exuss 2004-09-22 13:54:54. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Standartinė Rorkas » 2004-09-22 13:50:43

tufta konterstraikine :verylol:
Vartotojo avataras
Rorkas
Šeimos narys

Standartinė Exuss » 2004-09-22 14:00:54

Gal patiems nieko nedaryti, tegul viską daro patys DBZ'astai? Pvz., paskelbkime konkursą "Nupiešk stripą apie DBZ! Penki geriausi darbai bus patalpinti Komiksai.Com svetainėje matomiausioje vietoje net visą mėnesį!"

Užtektų sugalvoti konkurso sąlygas, tada pri'Spam'imti kituose forumuose apie renginį ir tipo jėga :verylol:
Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Standartinė Rorkas » 2004-09-22 14:27:13

spaminti negrazu :bang:
Vartotojo avataras
Rorkas
Šeimos narys

Kitas

Grįžti į Japoniški komiksai ir animacija

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias