Exuss'o komiksų didybės manija

be kūrybos nenurimsim

Moderatoriai: PauZak, Komiksų mafija

Exuss'o komiksų didybės manija

Standartinė Exuss » 2004-11-01 14:27:00

Šiek tiek didybės manija pasireikš šitoje temoje, bet pernelyg nekreipkite dėmesio dėl to.

Taigi, taigi.. pastebėjau, kad dauguma nupiešia kokius du - penkis puslapiukus, ir kreipiasi su prašymu:
"Sveiki, aš piešiu komiksus, ar galite juos pas save patalpinti?."
Suprantu, kad Jūs tik pradedate, kad esate pilni entuziazmo. Bet, nejaugi manote, kad pirmasis ar antrasis bandymas piešti komiksą - tikrai bus įdomus, gražus ir vertingas dalykas, kurį tuoj pat reikėtų visiems paskelbti ir parodyti?
Komiksas - ne šiaip sau daug piešinėlių rinkinukas viename lape. Komikse turi būti atitinkamas pasakojimo žanras, ir atitinkamas piešimo stilius. Mokėti gerai piešti - taip pat privaloma.

Aš niekada nesimokiau piešti, bet vistiek piešiau komiksus. Piešiau per pamokas, piešiau po pamokų, piešiau namuose, piešiau per atostogas, piešiau naktimis iki vėlumos. Kaip minėjau, piešti nemokėjau - todėl pripiešiau daugybę NEVERTINGŲ, MENINĖS IR LITERATŪRINĖS PRASMĖS NETURINČIŲ KOMIKSŲ - kurių niekam nerodžiau. Laikiau juos nukišęs giliai į stalčius.

Tačiau atėjo laikas, kai nustojau piešti į mokyklinius sąsiuvinius. Pradėjau piešti ant gero popieriaus, spalvoti pieštukais arba akavarėle. Pradėjau naudoti tušą (o ne šratinukus), pradėjau kurti įdomesnius scenarijus.
Tačiau, vakar vėl prisiminiau savo "komiksų paveldą", kurį ištraukiau iš stalčių, ir noriu parodyti šio forumo lankytojams.

Paveikslėlis
Štai kaip atrodo krūvelė paprastų, pustorių ir storų sąsiuvinių, į kuriuos priepiešiau komiksus. Žinoma, nieko ypatingo nepamatysite, bet peržiūrėkite šias nuotraukas:

:arrow: Išblaškyta komiksų krūvelė
:arrow: Išskleisti komiksai po visą sofą
:arrow: Exuss skaito savo komiksus
:arrow: Komiksų sąsiuviniai pas mane sunumeruoti, turiu virš 75 sąsiuvinių
:arrow: Exuss'o komiksų wallpaper'is, galite įžiūrėti įvairius žanrus - nuo indėnų ir kaubojų iki veiksmo ir fantastinių

Kiekybė iš manęs nepadarė kokybiško t.y. gero komiksų dailininko. Esu programuotojas - todėl geriausia, ką galiu duoti komiksų kultūrai Lietuvoje - tai kurti švietėjiškus interneto tinklalapius apie komiksus. Tačiau visada skaičiau, skaitau ir skaitysiu komiksus.
Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Standartinė Rorkas » 2004-11-01 14:34:36

klausyk, o tuose senuose sasiuviniuose sugertuku nelike? man labai reikia :D as rimtai :D
Vartotojo avataras
Rorkas
Šeimos narys

Standartinė Rorkas » 2004-11-01 14:39:43

tarp kitko- kruvele ispudinga. :shock:
ir pripiesta tai vaje vaje... as tiek bendrai sudejus net su ne komiksiniais darbais, negaleciau net puse lygiuotis.

gyventum kur nors USA, butum komiksu parduotuves savinikas arba koks "Exuss Universum" komiksu leidejas/ :hm:
Paskutinį kartą redagavo Rorkas 2004-11-01 15:12:10. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Rorkas
Šeimos narys

Standartinė Exuss » 2004-11-01 14:41:56

Moralas galėtų būti toks:

1. Jeigu domitės piešimu, turite gerą ranką, tai dėl komikso piešimo geriau pirma kreipkitės patarimo į Komiksai.Com kolektyvą. Padėsime išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų, nurodysime kur gauti papildomos informacijos (Va, aš niekur nesikreipiau, tai priepiešiau DAUG, ir kas iš to?)

2. NIEKADA nepieškite ant languoto ar liniuoto sąsiuvinio lapo! Jeigu turite gerą ir įdomų komiksą nupieštą ant languoto lapo - PERPIEŠKITE jį piešimo sąsiuvinio lapo.

3. Nepatarčiau naudoti paprastų A4 formato lapų skirtų spausdinimui. Šitie lapai pernelyg ploni, netinka piešti ant abiejų pusių, greitai susilamdo. Naudokite vatmaną, baltą kartoną ar piešimui skirtus sąsiuvinius.

4. Nevenkite įvairių temų. Tikrai ne visiems bus įdomu, jeigu piešite tik klasiokų ir Dragon Ball Z ar Yu-Gi-Oh nuotykius. Sukurkite savo veikėjus, savo pasaulius, savo siužeto linijas.

5. Ieškokite daugiau informacijos, nei kad turite dabar. Nebijokite klausti kitų patarimo. Mokykitės užsienio kalbas, kad galėtumėte skaityti komiksus ne tik lietuviškai, bet ir angliškai, prancūziškai, vokiškai, lenkiškai, japoniškai ar rusiškai.

6. Jeigu Jūs pagalvojote - "Aš tai tiek daug komiksų nenupiešiu, kiek Exuss, geriau nė nepradėti" - tai tuoj pat meskite iš galvos šitą mintį. Atminkite, Exuss piešė daug - tačiau nuo to geresniu piešėju netapo. Kiekybė neduoda kokybės. Nebijokite piešti, pradžia bus sunki, bet kas žino, gal po dešimties metų Jūs būsite įžymiausi Lietuvos komiksų dailininkai, ir tik dėl to, kad kažkada netyčia, "ant juoko", pabandėte nupiešti savo pirmajį komiksą.

SVARBIAUSIA - NESUSTOTI PUSIAUKELĖJE!

Sėkmės!
Paskutinį kartą redagavo Exuss 2004-11-01 14:49:06. Iš viso redaguota 2 kartus.
Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Standartinė Exuss » 2004-11-01 14:47:50

Rorkas rašė:klausyk, o tuose senuose sasiuviniuose sugertuku nelike? man labai reikia :D as rimtai :D

Ei.. mokykliniais laikais, pas mus sugertukus sukramtydavo gabaliukais ir drėgnus gumuliukas spjaudydavo per tuščius šratinukų vamzdelius :D
Sorry, bet amunicija seniai pasibaigė :verylol:
Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Standartinė Rorkas » 2004-11-01 15:14:41

Exuss rašė:
Rorkas rašė:klausyk, o tuose senuose sasiuviniuose sugertuku nelike? man labai reikia :D as rimtai :D

Ei.. mokykliniais laikais, pas mus sugertukus sukramtydavo gabaliukais ir drėgnus gumuliukas spjaudydavo per tuščius šratinukų vamzdelius :D
Sorry, bet amunicija seniai pasibaigė :verylol:

tu net neisivaizduoji, koks geras dalykas tie sugertukai (nepaisant,kad jie puiki amunicija ar maistas :juokinga: )...piesiant tusu nepamainomas dalykas.gaila, kad jie isnyko :(
Vartotojo avataras
Rorkas
Šeimos narys

Standartinė Fuuki » 2004-11-01 15:44:44

Rorkai, dabar vietuoj ju tenka tualetiniu popierium naudotis :lol: .
Beje, Exuss, gal sukurtum forume atskira temele ir ten rasytum apie daznai pasitaikancias komiksu pieseju klaidas? Arba saite tokia skilti sukurk.
Fuuki

Standartinė Rorkas » 2004-11-01 17:09:22

Fuuki rašė:Rorkai, dabar vietuoj ju tenka tualetiniu popierium naudotis :lol: .
Beje, Exuss, gal sukurtum forume atskira temele ir ten rasytum apie daznai pasitaikancias komiksu pieseju klaidas? Arba saite tokia skilti sukurk.

Tavo mineta popieriu naudoju pagal paskirti.
Vartotojo avataras
Rorkas
Šeimos narys

Standartinė nebepikc » 2004-11-01 18:29:23

Exuss' photoshooting :D

ten vienoj vietoj labai ispudingai kraujukas istyskes. man patinka.

popierius: a vat as piesiu ir ant languoto, ir ant spausdinimo popieriaus. taciau tu cia visai teisus: norint nupiesti dalyka, kurio negeda butu parodyti, reikia daryti tai tinkamai - piesti visu pirma ant balto storo popieriaus (vatmano nenaudoju, man tinka ir popierius, skirtas piesimui, A4). man "matematinis" ir spausdinimo popierius "eina tik ant eskizu". minti nupiesiu pirmiausiai ant pigaus lapo, o tik po to visa ta geri perkeliu ant normalaus. aisku, dvigubas darbas gaunasi, bet ant pigaus popieriaus galima isbandyti visus variantus ir tada nereikes trinti velniazin kiek. nors, aisku, su Photoshop nuskanavus tada visa broka galima panaikinti...
Vartotojo avataras
nebepikc
Šeimos narys

Standartinė Exuss » 2004-11-02 08:20:34

Fuuki rašė:Beje, Exuss, gal sukurtum forume atskira temele ir ten rasytum apie daznai pasitaikancias komiksu pieseju klaidas? Arba saite tokia skilti sukurk.

Apie PIEŠIMO klaidas neturiu ką pasakyti. Apie komikso TVARKINGUMĄ kaip ir pasakiau, ką norėjau pasakyti :) Visa kita - priklauso nuo Jūsų fantazijos ir sumanumo 8)

Nors, turiu keleta pastabų dėl klaidų, kurios ypač ryškios dabar leidžiamuose žurnaluose "Flintas", "oHo Klasė", "Draugai" ir pan.
Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Standartinė gedazz » 2004-11-02 09:27:16

o ar gali pasakyt tas klaidas? tiesiog esu skaites tu komiksu net kelis kartus ir noriu suzinot kas juose blogai :/
Vartotojo avataras
gedazz

Standartinė Exuss » 2004-11-02 10:17:06

Truputį vėliau :) Mėgstu nusiskanuoti ir naudoti pavyzdžius, kad žodžiai tušti neatrodytų.
Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Standartinė Exuss » 2004-11-10 09:32:08

Jeigu piešiate, nepatingėkite paieškoti pavyzdžių internete per Google :)

Va, ginklų pavyzdžiai - http://www.home.no/headdead/weapons.html

Taip pat, nebijokite pasiieškoti namų, aprangos, automobilių nuotraukų, kad komiksas atrodytų tikroviškesnis. Kad komiksą skaitantis pagal Jūsų piešinius atpažintų automobilio markę ar ginklą :D

(Reikės panašius patarimus sudėti į vieną temą)
Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Standartinė Exuss » 2004-11-29 09:04:29

Iš pradžių kalbėjau apie savo pačių pieštus komiksus, kurių neverta niekam rodyti. Dabar apie tokius - kuriuos galima rodyti, ir esu ne vienam parodęs 8)
Piešti visą laiką ant languoto popieriaus į sąsiuvinį - atsibosta, ir tai tikrai neatrodo gražiai, todėl, anksčiau ar vėliau pabandoma piešti ant normalaus popieriaus lapo. Be abejonės, tai užima labai daug laiko.
Taigi, ką aš turiu nupiešęs pats:
:arrow: Tai mano komiksų knygos (albumai, pieštiniai pasakojimai). Esu nupiešęs keturis "Feekono" albumus, vieną "Didijį Hario Hartono žygį", juodai baltą "Eorafiją" ir nebaigtas "Kvaadas".
:arrow: Keturi "Feekono" albumai. Ir penki puslapiai kuriuose bandžiau piešti tęsinius, bet pritrūkdavau idėjų. Piešiau tušu, po to spalvodavau pieštukais. Daugiau apie "Feekoną" rasite čia.
:arrow: "Didysis Hario Hartono žygis" nupieštas dar prieš "Feekoną", irgi spalvotas pieštukais. Kosminė opera "Eorafija" - ilgiausias mano kūrinys, daugiau informacijos rasite čia. "Kvaadas" dar nesusegtas, ir nebaigtas piešti, liko tik 12 puslapių, nes esu numatęs "įtaikyti" į Europinį pieštinių pasakojimų standartą - 62 puslapių apimtį.
:arrow: "Kvaado" puslapių wallpaper'ris Padariau nespalvotą, nes spalvotas ir ryškus "užgesina" visas piktogramas ant desktop'o :verylol:

Kadangi esu didelis fantastikos mėgėjas, todėl visi mano šitie komiksai - fantastiniai ;)
Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Standartinė Rorkas » 2004-11-29 09:12:22

olialia :shock: atvarysiu kada nors pas tave ir turesi, ne ne tas zodis ..PRIVALESI man nors viena parodyti LIFE, nes svelniai tariant esu suzavetas tavo darbstumu :hm:
Vartotojo avataras
Rorkas
Šeimos narys

Kitas

Grįžti į Lankytojų kūryba

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias