Heavy Bumble Bee darbeliai

be kūrybos nenurimsim

Moderatoriai: PauZak, Komiksų mafija

Re: Heavy Bumble Bee darbeliai

Standartinė Augustina » 2015-08-16 22:51:18

Aha! Prisiminiau, ko mane išmokė darbas su Rosencrantz. Pagalvojau, gal būtų įdomu tiems, kas galvoja kurti ar kuria komiksus :)
Apie scenarijų nekalbėsiu, čia bus viskas iš grafinės pusės ir veikėjų dizaino.
Visų pirma, DETALĖS :!: :!: :!:
Nevengti fonų. Kiekviena nauja scena turi turėti savo vietą. Ji turi būti aiški ir jei tik įmanoma pavaizduota daugiau negu kartą. Gal tai kambarys, o gal miškas. Reikia parodyti KUR randasi veikėjas, kaip jį VEIKIA aplinka. Ar jis čia (kalbant tik apie aplinką) jaučiasi patogiai, gal jis nerimauja, gal išsigandęs, gal jam visiškai nemotais? Portretuose galima fono nevaizduoti, nes didelis veikėjo veidas ir taip turi per akis energijos, bet jei tai, tarkim, scena vaizduojanti du besikalbančius žmones viename langelyje (nesvarbu ar jie toli ar arti), būtų labai gerai pavaizduoti foną. Jis labai gerai užpildo tuščią vietą ir net jei skaitytojas jį praleidžia pro akis, pasąmonėje pasilieka fono suteikta atmosfera. Ši atmosfera nemažai prisideda prie paties veikėjo portreto ir istorijos nuotaikos. Kuo įdomesnis, detalesnis fonas, tuo geriau. Kartais net visa sceną galima pavaizduoti vien fonais.
Apie fonų piešimą galima daug kalbėti, bet čia noriu pabrėžti jo svarbą, o techniką kiekvienas gali rinktis savaip.
Taigi dėl fonų viskas aišku, o kaip dėl veikėjų?
Piešiant daug veikėjų ypač yra svarbus vienas dalykas. Įvairumas.
Aš mėgėja skaityti mangas, ir čia susiduriu su viena problema, kuri mane be galo liūdina. Net patys geriausi piešėjai piešia vienodus veikėjus. Čia ne bendrine prasme, o tai, kad jei paimtum vieno mongakos veikėjus ir sudėtum juos visus krūvon, nebe atskirtum kurie veikėjai yra iš kurios istorijos. Visiškai palaikau mintį, kad reikia stengtis išmokti savo veikėją piešti iš visų pusių, bet tai nereiškia kad visi veikėjai turi atrodyti kaip vienas. Šitaip yra lengviau išlaikyti stilių, bet šitaip yra be galo nuobodu ir net erzina. Kiekvienas veikėjas, pirmaeilis ar antraeilis turi turėti skirtingus, lengvai atpažįstamus bruožus tiek figūroje, tiek veide. Juk žmonės yra skirtingų dydžių, aukščių, nosių ir dantų. Ne vien plaukų ir akių spalvos. Taip pat piešiant scenas su keliais, antraeiliais veikėjai, kurie pasirodo daugiau negu viename langelyje, yra labai svarbu sekti juos. Tai reiškia, jei M, N ir L buvo gatvės praeiviai, stebėję A ir B peštynes, jie pasirodys praktiškai visuose A ir B langeliuose su fonu. Na nebent jie išnešė iš ten kudašių kuo toliausiai :) Taigi, M, N ir L keis savo mimikas, pozas, vietas ir atrodys kaip M, N ir L.
Nereikia pamiršti kad M, N ir L taip pat yra asmenybės. Jie turi savo požiūrį, gestus ir mimikas būdingas tik jiems. Gal būt niekas į juos nepažiūrės antra sykį, bet M, N ir L yra lygiai tiek pat svarbūs kaip A ir B. Ką tai duoda istorijai? O gi gyvybės. Taip trūkstamos gyvybės, energijos, tikroviškumo ir įdomumo. Jei pažvelgsit į garsių kūrėjų darbus, pamatysite kiek daug juose gyvybės ir detalių. Tai daro jų istorijas patrauklias ir išskirtines.
Vartotojo avataras
Augustina

Standartinė Exuss » 2015-08-18 18:23:22

Dėkui už pamokėlę :)
Tik reikia nepamiršti, kad tai labai smarkiai priklauso nuo žanro ir stiliaus. Komedijose mažai stambaus plano veidų, nes vidinis pasaulis nėra labai svarbus, užtat daugiausiai viso ūgio kadrų.
Skirtingus veikėjus nėra sunku sukurti, sunkiau istorijoje pateisinti jų skirtingumą. Kai yra milžinas, elfas, trolis ir nykštukas, tai viena, bet kai istorijoje yra žmogus, žmogus, žmogus ir žmogus, tai visai kas kita. Per didelis skirtingumo darymas gali nuvesti į stereotipus.
Už fonus, tai aš visada už! Vien dėl aplinkos detalių mane veža Hanazawa Kengo (http://mangafox.me/manga/i_am_a_hero/v01/c002/21.html).
Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Standartinė Augustina » 2015-08-18 20:26:57

Ak, teisingai! Visai pamiršau paminėti žanrus. O dėl veikėjų skirtingumo tu teisus, reikia vengti stereotipų, bet bent šioks toks skirtumas yra svarbus.
O ta mangą tai saldainiukas! Pasakiškos detalės.
Vartotojo avataras
Augustina

Standartinė Exuss » 2015-08-20 08:12:33

Vartotojo avataras
Exuss
Šeimos narys

Standartinė Augustina » 2015-08-25 21:13:20

mėginam dar BGs
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Augustina

Standartinė Jurgis » 2015-08-25 23:14:02

Augustina, smagu, kad pasidalinai darbais. Paliko labai gerą įspūdį. Screentonai labai neblogai atrodo. Džiugu, kad yra noras tobulėti ir stengiesi tai daryti. Nenustok postinti ką naujo sukūrei.

Dėl fonų dar veinas pastebėjimas. Detalės dažnu atveju gerai, bet erikia nepamiršti, kad svarbu, jog veikėjai turėtų santykį su erdve. Dažnai kadras atrodo negyvas, jeigu veikėjai tiesiog "įklijuoti" į foną. Dėl to svarbu piešti kaip jie su aplinka sąveikauja. Nors tai yra išties sudėtingas dalykas. Amerikiečiai juk turi tą savo žodį pin-up. Tiesiog gražus paveikslėlis pasižiūrėjimui. Nieko blogo, bet komiksų kūrėjams reikia šio to daugiau nei vien gražus paveiksliukas :)
Bomb A Head!
http://www.3j.lt
Vartotojo avataras
Jurgis
Moderator

Standartinė Augustina » 2015-08-26 22:24:27

Man rodos aš tą sąveikavimą minėjau. Svarbu kad, aplinka atskleistų veikėją (kaip jis elgiasi joje, kaip tai veikia jo nuotaiką).
Vartotojo avataras
Augustina

Standartinė Jurgis » 2015-08-27 08:59:17

Aš ne tik apie nuotaikas ir emocijas kalbėjau, pvz. kaip jis elgiasi baisioje aplinkoje - vaikšto atsargiai, dairosi, karštą dieną prakaituoja, šliaužioja etc. Aš kalbėjau ir apie tiesioginę interakciją (va kaip tarptautiškai) su aplinka - ypatingai sąveikavimą su daiktais. Tarkim slėpimąsi džiunglėse už krūmo, užuolaidų atitiesimą, lipimą į automobilį, smėlio pilies statymą paplūdimyje etc.
Bomb A Head!
http://www.3j.lt
Vartotojo avataras
Jurgis
Moderator

Standartinė titanai » 2015-09-04 07:39:09

Man patiko "art'as", Auge, bet istorija skystoka. Gal ateitis parodys, kad klystu. Sėkmės.

- Kovaliovas
Vartotojo avataras
titanai

Standartinė HeavyBumbleBee » 2015-10-18 11:22:45

No problem.
Na istorija yra labai ilga ir cia tik tipine pradzia nieko nepasakanti apie istorija. Tikiuosi toliau bus tik idomiau :)
Paveikslėlis
HeavyBumbleBee

Ankstesnis

Grįžti į Lankytojų kūryba

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias