Sovietmečio Lietuvos komiksai

Apie lietuviškus komiksus ir lietuvių komiksų dailininkus

Moderatoriai: PauZak, Komiksų mafija

Sovietmečio Lietuvos komiksai

Standartinė Rorkas » 2009-06-21 10:25:56

Flask rašė:Vau. Super osum.
Didžiai dėkui už vargus ir džiaugsmus dalinantis :]

Nėra už ką.

Šiaip būtų įdomu sužinoti kokie Jūsų visų įspūdžiai buvo pažiūrėjus juos, kokių minčių kilo ir .t.t.
http://www.komiksai.com/rastai.php?sub=2&s=126
Vartotojo avataras
Rorkas
Šeimos narys

Re: Sovietmečio Lietuvos komiksai

Standartinė Flask » 2009-06-22 09:44:23

Į didesnes analizes tinklapio komntaruose nesirįžaus leisti, bet čia galima.
Labai nustebino pirmiausia datos, kada komiksai buvo spausdinti, dar nė minties niekas apie mane neturėjo :]
R.Palčausko pirmuosiuose komiksuose labai aiškiai visi matom amerikonizmo atspindžius, bet visa istorija kupina originalumo ir netikėtų sprendimų. Bandyčiau žiūrėt į tokius komiksus to laikmečio skaitytojo akimis, bet padaryt šito nepavyks, todėl galiu vertint tik kaip bendrą kontekstą šiek tiek žinantis. O žinutė po komiksais gan aiški, istorijos taip pat aiškios, piešimas tvarkoj, toliau tik geryn.

Blinda- svieto lygintojas, sena ir stipri lietuviška istorija, Blinda tikrai puikus veikėjas, o to meto įvykiai Lietuvoje tikrai prilygsta ekranizuotom ar nupaišytom užsienio istorijom. Galima ir toliau testi arba papasakoti iš naujo Tado Blindos legendą ir ji tikrai nebus menkesnė nei viskas, ką spausdina vakarai. Gražus ir geras pavyzdys.

Avarija Gamtoje. Osum. Tikras lietuviškas sci-fi, su robotu, raketom, ateiviais ir herojais. Mažiausiai suvaržantis žanras, istorijų ir piešimo prasme. Komiksas įdomiai nuspalvitnas. Tekstas taip pat labai įdomiai skaitosi, jaučiasi gal net per didėlė vakarų įtaka, nes atrodo, kad dialogai tiesiogiai versti iš anglų.

Operacija "Šiferis" :D va, čia puikiausias lietuviško komikso pavyzdys. Viskas savoje vietoje, aktuli tema, puikus piešimas, neturiu net ką prikišt. Tikrai smagiai suskaičiau :] Tikrai talentingi žmonės prie šio komikso dirbo.

Iš viso kas dabar papublikuota, pamenu tik Micių ir Pykštuką, nes vaikystėj Genį pirkdavo man, deja, jaučiu, kad nei vienas numeris neišliko. Tie komiksai visad būdavo pamokantys bet ne ikyriai.

Man iškilo klausimas, jei tokia gera pradžia buvo padaryta jau septintąjam dešimtmetyje, kodėl po nepriklausomybės toliau sėkmingai neaugo komiksistų kultūra Lietuvoje?
Vartotojo avataras
Flask

Standartinė Bermud » 2009-06-22 21:01:50

As turiu Miciaus ir Pykstuko knygele namie ir viena vieninteli Genio numeri. O Geny ne Parsiukas Ciukas buvo? Ar IR jis?
Vartotojo avataras
Bermud

Standartinė xLapinasx » 2009-06-23 08:49:22

Micius ir Pykštukas IR paršiukas Čiukas buvo Geny. Man vaikystėj buvo bene geriausios žurnalo dalys.
[parašas]Tai - ne parašas.[/parašas]
Vartotojo avataras
xLapinasx

Standartinė droid » 2010-04-24 21:34:23

mano mama sake kad gaug senu komiksu buvo "genyje" :)
droid

Grįžti į Lietuviški komiksai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias